ثبت دامنه

فرایند ثبت دامنه را از کجا شروع کنم؟

به صفحه جستجوی دامنه رفته و نام مورد نظر خود را وارید کنید تا آزاد بودن نام دامنه مورد نظر شما بررسی شود.

چه دامنه هایی را می توانم ثبت کنم؟

برای هر دامنه می توانید از پسوند های مختلفی استفاده کنید که رایج ترین آنها عبارتند از : org ,net ,com دیگر پسوندهای موجود عبارتند از : biz , us , info , ws , ir , co.ir , net.ir , org.ir , gov.ir , ac.ir , id.ir.

پس از بررسی اینکه دامنه ( Domain ) مورد نظر شما آزاد است می توانید با ارسال سفارش ثبت دامنه به استودیو ، دامنه مورد نظر را برای خودتان به مدت دلخواه ثبت کنید. اگر دامنه دلخواه خود را پیدا کرده اید ، فرصت را حتی یک دقیقه از دست ندهید. ما دامنه دلخواهتان را برایتان و به نام خودتان ثبت می کنیم.  تعرفه (قیمت) ثبت دامنه ها با پسوند های مختلف متفاوت بوده و در عین حال شما می بایست به نکاتی در این زمینه توجه کنید.
به تازگی امکان ثبت دامنه های .eu نیز فراهم شده است که اطلاعات تکمیلی را می توانید در فروشگاه شات فور یو ببینید.

پس از درخواست ثبت دامنه ir ایمیلی هشدار دهنده از طرف مرکز ثبت دامنه آی آر با محتوای ذیل برای من ارسال شده است، برای رفع آن چه باید کرد؟

ثبت اين دامنه ممکن است مغاير با قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و ناقض حقوق ثبتي ديگران باشد. چنانچه اين دامنه را براي شخص يا شرکتي به اين نام ثبت مي‌کنيد، لطفاً شناسه مربوط به همين شخص/شرکت را اعلام نماييد تا دامنه به نام صاحب آن ثبت شود. درغير اينصورت تعهد کتبي خود مبني بر قبول مسئوليت هرگونه شکايت يا ادعا در رابطه با اين ثبت را ارسال نماييد.
لطفا توجه داشته باشيد اين تعهد بايد حتما توسط صاحب‌امتياز فعلي دامنه نوشته و امضاء شده باشد، و ارسال کپي مدرک شناسايي (براي اشخاص حقيقي کپي کارت ملي، و براي اشخاص حقوقي نوشتن درخواست در سربرگ و ارسال کپي روزنامه رسمي) الزامي است.
توجه: درصورت عدم تطابق مدارک ارسالي با مشخصات شناسه ثبت شده در سايت مرکز ثبت دامنه، به درخواست شما ترتيب اثر داده نخواهد شد.

لازم است شما طی یک نامه که برای مرکز ثبت دامنه ارسال می کنید (ایمیل، فاکس) مسئولیت حقوقی ثبت را بپذیرید. بدین منظور می تواند از فایل قالبی که بدین منظور تهیه شده است استفاده کرده و آن را با اطلاعات خود تکمیل کرده و ارسال کنید.
قالب نامه پذیرش طبعات حقوقی ثبت دامنه آی آر

 پس از چه مدتی دامنه ثبت شده فعال می شود ؟

دامین های بین المللی بلافاصله پس از ثبت فعال می شوند. دامین های آی آر (ir) پس از ثبت توسط مرکز ثبت دامنه آی آر بررسی شده و در صورت تایید این مرکز فعال می شود که بسته به مورد می تواند از یک روز تا چند روز به طول بیانجامد.

از جه طريق می توان به مشخصات دامنه های مختلف و صاحبان آنها دسترسی پیدا کرد ؟

این اطلاعات را می توانید از سرویس Whois ما بدست آورید. بدین منظور کافیست به صفحه جستجوی دامنه وارد شده و نام دامنه مورد نظر خود و پسوند مورد نظر را وارد کنید. سپس روی کلید جستجو کلیک کنید. در صفحه نتایج جستجو روی لینک مالک سایت کلیک کنید.

چه کسی باید Administrative Contact باشد؟

Administrative Contact باید شخص یا شرکتی باشد که می خواهد حق مدیریت دومین و مسئولیت آنرا داشته باشد.

چه کسی بایدچه کسی باید Technical Contact باشد؟

Technical Contact باید شخص یا شرکتی باشد که می خواهد مسئولیت جنبه های فنی دومین را داشته باشد، (نظیر تغییر DNS)، که معمولا Host Provider  می باشد.

چه کسی باید Billing Contact باشد؟

Billing Contact باید شخص یا شرکتی باشد که می خواهد مسئول پرداخت برای دومین و تمدید آن باشد.

چه کسی بایدآیا برای ثبت دامنه حتما باید میزبانی آنرا را هم خریداری کرد؟

خیر. شما برای خریداری دامنه مجبور به خریدن سرویس میزبانی وب ( هاست ) نمی باشید. البته توصیه ما به شما خریداری سرویس های ثبت دامنه و میزبانی وب به طور همزمان از یک ارائه دهنده خدمات وب مانند استودیو شات فور یو است. بدین طریق صرفه جویی چشمگیری در میزان هماهنگی های لازم بین دو فراهم کننده لازم خواهید داشت.

چه کسی مالک دامنه من خواهد بود؟

با بستن قرارداد ، مالکيت کامل دامنه ثبت شده و کنترل آن در اختيار شما خواهد بود.

آیا این امکان وجود دارد که اطلاعات WHOIS از دید عموم پنهان بماند؟

خیر. نام و اطلاعات تماس مالک دومین، اطلاعات همگانی هستند.

WHOIS چیست؟

Whois امکانی است که اجازه می دهد مردم بتوانند نام و اطلاعات تماس مالک دومین را مشاهده کنند.

دامنه مجازی یا URL Forwarding چیست؟

URL Forwarding این امکان را به شما می دهد که نام دومین شما بتواند به هر URL ای اشاره کند. مانند یک سرویس رایگان میزبانی وب ( هاست ) یا یک دومین دیگر که قبلا جای دیگر میزبانی شده است. این سرویس به غیر از دامنه های کشور ایران، برای کلیه دامنه های دیگر و بدون هزینه اضافی قابل درخواست و استفاده است.

آیا اتصال دامنه به وبلاگ امکان پذیر است؟

بله. در حال حاضر این امکان وجود دارد که دامنه مورد نظر خود را ثبت کرده و آن را به سرویس دهنده های وبلاگ شامل بلاگفا، بلاگ اسپات و میهن بلاگ متصل کنید.
نحوه اتصال وبلاگ های بلاگ اسپات (blogspot.com) به دامنه
برای اتصال لازم است که ابتدا سرویس میزبانی بلاگ لینوکس را سفارش دهید چرا که لازم است از DNS Zone برای اتصال بلاگ به دامنه استفاده شود. سپس درخواست خود را برای اتصال به ما ارسال کنید. آدرس مورد نظر خود برای استفاده برای وبلاگ را باید برای ما ارسال کنید. این آدرس می تواند آدرسی مانند blog.yourdomain.com باشد.
سپس به وبلاگ خود وارد شوید. از بخش Settings گزینه Publishing را انتخاب کنید. سپس گزینه Custom Domain را انتخاب کنید. در اینجا آدرس مورد نظر خود مانند blog.yourdomain.com را وارد کنید.

نحوه اتصال وبلاگ های بلاگفا (blogfa.com) به دامنه
ابتدا به وبلاگ خود وارد شوید و گزینه «تنظیمات دیگر و امکانات» و پس از آن گزینه «اتصال دامنه به وبلاگ» را انتخاب کنید.نام دامنه را به بدون وارد کردن http و www وارد کنید مانند yourdomain.com و فیلدهای زیرین را نیز وارد کرده و روی گزینه «درج اطلاعات دامنه جدید» کلیک کنید.

سپس باید وارد پنل دامین خود شده و دی ان اس دامین را به ترتیب ذیل ست کنید:

NS20.OURIRAN.NET
NS21.OURIRAN.NET

برای تنظیم کردن دی ان اس از این راهنماها استفاده کنید:

نحوه تنظیم DNS دامنه در کنترل پنل دامین های بین المللی
نحوه تنظیم DNS دامنه در کنترل پنل دامین های آی آر


نحوه اتصال وبلاگ های میهن بلاگ (Mihanblog.com, bigestblog.com, muslimblog.ir, MyBlog.ir, persianhackers.com, weblog.sh) به دامنه
ابتدا درخواست خود مبتنی بر اتصال دامنه به وبلاگ را به ما ارسال کنید، تا ما DNS های دامین را به ترتیب ذیل تنظیم کنیم:
ns3.mihanblog.com
ns4.mihanblog.com

سپس به وبلاگ خود وارد شوید و به قسمت «متصل کردن وبلاگ به دامین» وارد شوید.
نام دامنه را به بدون وارد کردن http و www وارد کنید مانند yourdomain و از لیست مقابل پسوند دامنه را انتخاب کنید.
سپس روی گزینه «اضافه کردن دامین جدید» کلیک کنید.
مرحله بعد باید تغییراتی در قالب نمایشی وبلاگ ایجاد شود
برای این منظور مقدار Base را به دامنه خود تغییر بدهید
<base href="{-blog:url-}" />
برای جلوگیری ازمواجه شدن با خطا هنگام تغییر قالب از مرور گر IE  استفاده کنید

نحوه اتصال وبلاگ های پرشین بلاگ (persianblog.ir) به دامنه
پرشین بلاگ این امکان را فراهم کرده است که کاربران میتوانند با ثبت یک دامنه مانند yourdomain.com و یک هاست جهت قرار دادن فایلهای وبلاگشان، وبلاگ خود را با امکانات پرشین بلاگ و بر روی هاست خودشان منتشر کنند. لذا از این لحاظ با دیگر سرویس دهندگان دامین تفاوت دارد، چراکه برای اتصال دامین به بلاگ خود عملا نیاز به سرویس میزبانی وب سایت دارید، در حالیکه برای دیگر سرویس دهندگان بلاگ نیازی به سرویس میزبانی وب سایت ندارید.
برای فعال شدن این امکان وارد بخش تنظیمات عمومی وبلاگتان شوید. (روی لینک اتصال وبلاگ به دامین شخصی کلیک کنید) در پایین آن صفحه، دو گزینه وجود دارد که امکان انتخاب محل انتشار وبلاگ را تعیین میکند.
گزینه دامین شخصی را انتخاب کنید.
سپس، بخش تنظیمات مربوط به FTP سایتتان باز میشود و باید آنرا مانند مثال زیر پر کنید: ممکن است مسیر ذخیره سازی سایت شما httpdocs (برای سرویس میزبانی ویندوز با کنترل پنل Plesk) و یا public_html (برای سرویس مبزبانی وب با کنترل پنل cPanel) باشد. این مسیر بستگی به سرویس هاست شما دارد.
آدرس سایت هم نام پوشه ای از سایتتان است که میخواهید وبلاگ مورد نظر آنجا منتشر شود.
با فشردن دکمه ثبت، در صورتی که اشتباهی رخ نداده باشد، وبلاگ شما روی آدرس سایتی که وارد کرده اید قابل رویت خواهد بود.

 


به شات فور یو امتیاز دهید: