کنترل پنل دامین های آی آر

به منظور مدیریت دامین های آی آر (شامل: .ir, .co.ir, .id.ir, .org.ir, .sch.ir, .ac.ir) خود که در فروشگاه شات فور یو سفارش داده و پراخت کرده اید، ابتدابه آدرس پنل دامین های آی آر مراجعه کنید:

https://www.nic.ir/Login

سپس آدرس ایمیل و یا شناسه ایرنیک خود و گذرواژه را هم وارد کنید.

سپس در صفحه دامنه های من، از لیست دامنه های خود در کنار NS روی آیکون  کلیک کنید تا صفحه کارگزار نام و میزبانی دامنه باز شود.

در صفحه باز شده در قسمت   کارگزار دامنه (NS Record)  یک جدول 4 سطری وجود دارد.

به طور معمول برای راه اندازی وب سایت، شما تنها کافیست دو سطر اول ستون نام کارگزار را وارد کنید و نیازی به پر کردن بقیه قسمت ها نیست. نام کارگزار را باید از میزبان وب سایت خود سوال کنید. در صورتیکه می خواهید وبلاگی را به دامین وصل کنید باید نام کارگزار را از قسمت اتصال دامنه به وبلاگ در کنترل پنل وبلاگ خود بیابید.

پس از پر کردن فیلدهای لازم روی کلید اعمال کلیک کنید.

توجه: آی پی کارگزار تنها در صورتیکه می خواهید نام کارگزار اختصاصی برای وب سایت خود ایجاد کنید (مثلا به منظور ایجاد سرویس میزبانی و فروش هاست به وب سایت های دیگر) لازم است با توجه به آی پی سرور میزبانی تکمیل شود. در غیر این صورت آن را خالی بگذارید.


توجه: پس از ست کردن Name Server دامین خود، باید سرویس میزبانی وب سایت خود را نیز برای این دامنه فعال کنید. (دامنه را هاست کرده و یا پارک کنید)

توجه: پس از تغییر Name Server به دلیل cache شدن این تنظیمات در سرورهای آی اس پی ها، مدتی (حداکثر 24 ساعت) طول می کشد تا بتوانید تغییرات را مشاهده کنید.


به شات فور یو امتیاز دهید: